Nazywam się Sylwia Szyrszeń-Jaskierska, urodziłam się w 1986 roku w Nowym Targu. Ukończyłam studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuję się głównie ilustracją oraz projektowaniem graficznym.
Moje prace prezentowałam podczas trzech wystaw indywidualnych: w Biuro Wystaw Artystycznych w Bydgoszczy (2021), Galeria pod Basztą w Jordanowie (2024) oraz w Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (2025). Wzięłam również udział w wystawie zbiorowej w Biuro Wystaw Artystycznych w Nowym Targu (2025), a w 2026 roku moje prace były prezentowane w Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu.
Współpracuję z wydawnictwami, instytucjami kultury, teatrami, operami, instytucjami miejskimi oraz prasą i mediami ogólnopolskimi, realizując projekty z zakresu ilustracji, grafiki użytkowej i identyfikacji wizualnej.
W pracy skupiam się przede wszystkim na ilustracji, która pozwala mi opowiadać historie i tworzyć emocje. Projektowanie graficzne wykorzystuję jako wsparcie, nadając projektom spójny charakter dla wydawnictw, instytucji kultury i mediów. Tworzę zarówno dla publikacji drukowanych, jak i dla instytucji, teatrów czy oper. W ramach własnych projektów realizuję autorską serię „Pocztówek z Polski”, gdzie z przymrużeniem oka, jak i z sentymentem opowiadam o różnych zakątkach Polski.